فراموش کردم
رتبه کلی: 1174


درباره من

مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد
رها محمدی (troy )    

دوستی دختر وپسر

درج شده در تاریخ ۸۹/۰۴/۰۳ ساعت 11:01 بازدید کل: 550 بازدید امروز: 2 0 می‌پسندم  
 
 
دوستی دختر و پسر

دوستی دختر و پسر:
(آغازی نامبارک و فرجامی ویران‏گر)
منظور از دوستی دختر و پسر، آن رابطه‏ای است که صمیمانه و گرم و عمدتا پنهانی باشد که از طریق دیدارهای مخفیانه، رد و بدل کردن نامه، ارتباط تلفنی و... ایجاد می‏شود.
بی‏شک این نوع دوستی‏ها از نظر عقل، دین، عرف، تجربه و... نادرست است، زیرا همه دوستان در قیامت دشمن یکدیگر می‏شوند، مگر آن دوستی‏هایی که اساس آنها بر تقوا باشد. کسانی که دوستانی را با روابط نادرست و بر پایه هوس برمی‏گزینند، در روز قیامت دست حسرت می‏گزند و می‏گویند ای کاش او را به عنوان دوست انتخاب نمی‏کردم.
در روایتی آمده است:
برای هر عضوی از اعضای بدن انسان نوعی زنا وجود دارد: زنای چشم نگاه است؛ زنای زبان سخن گفتن؛ زنای گوش شنیدن؛ زنای دست لمس کردن و زنای پاها حرکت به سمت گناه.
آزادی بی حدّ و مرز در روابط بین دو جنس مخالف، دردها و آثار مخربی را در پی دارد. بنابراین، اسلام می‏خواهد با حفظ حریم‏ها، سلامت فردی و اجتماعی را تضمین کند.
پیام:
1. پشیمانی انسان در دوستی با افراد ناباب در دنیا و آخرت.
2. پرهیز از برقراری روابط دوستانه با نامحرمان.

پی‏آمدهای اجتماعی روابط ناسالم:
نخستین ثمره روابط ناسالم بین دختر و پسر و شکسته شدن قبح چنین روابطی، ایجاد روحیه بی‏اعتمادی نسبت به همسر آینده است و این ذهنیت آزار دهنده در او شکل می‏گیرد که آیا او پیش از این، چنین رابطه‏ای را تجربه کرده است یا خیر؟ در ضمن، این بی‏اعتمادی و شک هیچ‏گاه او را رها نمی‏کند و سرانجام، بنیان مستحکم خانواده را به مخاطره می‏اندازد.
بنابر آخرین تحقیقات، افرادی که پیش از ازدواج چنین روابطی با هم داشته‏اند، پس از ازدواج نیز در حل مشکلات خود عاجزند؛ چرا که نسبت به یکدیگر بسیار بدبین هستند.
افزون بر این، دوستی‏های ناسالم موجب می‏شود دختر و پسر به صورت ابزاری درآیند که هر روز تغییراتی در آرایش، پوشش و حرکات و رفتارشان بدهند که این، چیزی جز سرگرم شدن به کارهای بی‏ارزش و دوری از هدف اصلی، یعنی شناخت خود و شکوفایی خلاقیت‏ها و بازماندن از قله کمال نیست. صاحب نظران در این‏باره می‏گویند:
«اساسا کسانی که به دنبال دوست از جنس مخالف هستند، بیشتر به دنبال تأمین نیازهای بدنی خود هستند و این باعث عدم رشد آنهاست».
غرق شدن در عشق‏های کاذب و دوستی‏های ناشایست، فرجامی جز دوری از معنویت و بیزاری از فرهنگ خودی و گرایش به فرهنگ بیگانه ندارد.
پیام:
1. قربانی شدن برخی جوانان بر اثر روابط ناسالم و از دست رفتن اعتبار و حیثیت فردی و اجتماعی آنان.
2. ایجاد شک و دودلی نسبت به همسر آینده، از پی‏آمدهای منفی این‏گونه ارتباط‏ها.
3. گرایش ناآگاهانه به فرهنگ بیگانه و دوری از فرهنگ خودی.

منبع:
سادات جوهری،شکیبا، دوماهنامه طوبی، دی 1384، شماره 1
 
کاربر میهمان
۸۹/۰۴/۱۳ - 23:31
نام انتخاب شده: پدرام :
سلام...رهاعالی بود /راستی منم24سالمه اگه خاستی و...
هترا محمد(omed )
۸۹/۰۴/۱۴ - 09:53
قابل توجه آقا پدرام آغازی نامبارک و فرجامی
ویران‏گر:D;)
رها محمدی(troy )
۸۹/۰۴/۱۵ - 11:51
ولی من خودم به این چیزا اعتقاد ندارم خیلی از دختر و پسرا هستن که با هم دوست میشن و ازدواج میکنن و زندگی موفقی ام دارن همه رو نمی شه به یه چشم دید :):x
کاربر میهمان
۸۹/۰۴/۱۵ - 15:51
نام انتخاب شده: پدرام :
اول سلام رها... نظرتون درباره من چیه
ائلی .(hosaedi )
۸۹/۰۴/۱۶ - 09:38
اولا شما كه به چيزي اعتقاد ندارين چرا ميذاغرين تو سايت
دوما اگه دختر و پسري واقعا همديگرو دوست دارن چرا دوست مي مونن ؟؟خوب برن ازدواج كنن نامزد كنن اسلام كه دشمن ما نيست
....................................................................
حالا کی گفت اسلام دشمن ماست؟ .خوب اگه پول داشته باشن که نیازی نیست شما بهشون بگین حتماً این کارو میکردن درضمن من خواستم نظر همون اسلامی که شما میگین رو بزارم تو سایت تا همه ببینن.کاریم ندارم که کی چی میگه.همه چیرو حواله ندین به خدا و اسلام خدا بهت عقل داده که خوب فکر کنی و یه قلب که عاشق بشی اسلام واقعی چیزیه که تو توی قلبت داری نه اون چیزی که تو کتابا نوشتن


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
مردم انصراف دهید، خرج کاخ زیاد شده.....گون باتان ( غروب ) شعر تورکیجدیدترین حادثه آفرینی توسط دانش آموزان دبیرستانی میانه!!!!(فالوده)قیمت بنزین در روزهای آینده مشخص خواهد شدراه هایی برای اینکه کمتر پول بنزین بدهیم!؟اقای دادستان واداره اوقاف:به داد دارالقران شهید داوود اختیاری وهیت دیوانگان علی اکبر برسید؟؟قابل توجه دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان، کارجویان و شاغلینفقط یک سؤال ؟؟؟سیستم دفاعی جالب عابر بانک ها : پاشیدن کف داغ!پرسنش کودک «دُم دار» هندی! +عکس

مسئولیت کلیه مطالب به عهده نویسندگان و ارسال کنندگان آن است